Yanlışlıkla eve dökünce olanlar oldu

Olay İzmir’de gerçekleşti. Deney yapma amacıyla internetten si-ya-nür sipariş eden genç, yanlışlıkla dökünce olanlar oldu. İzmir’in Bayraklı ilçesinde yaşanan olayda üniversite kimya bölümü öğrencisi olan gencin internetten siparişle isteiği si-yan-ürün yanlışlıkla evde dökülmesi üzerine öğrencinin anne ile babası ö-ldü, iki kardeşi ile kendisi hastanelik oldu.

Edinilen bilgiye göre, Soğukkuyu Mahallesi’nde bir apartmanda yaşayan Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan (21), deney yapmak için internetten siparişle potasyum si-yan-ür aldı.

Sİ-YAN-ÜR DÖKÜLÜNCE TÜM AİLE BİREYLERİNİN SONU OLDU: İddiaya göre öğrencinin eve getirdiği si-yan-ürü, küçük kardeşi Emir Can’ın devirerek dökmesi üzerine anne Fatma (39), Baba Mehmet (46), kardeşleri Mehmet Taha ve Emir Can Kalkan (4) ile kendisi etkilendi.

APARTMAN SAKİNLERİ TEDBİR AMAÇLI OLARAK BİNADAN TAHLİYE EDİLDİLER: Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine polis, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edildi. Ekipler çevrede güvenlik önlemi alırken, apartmanda yaşayan diğer vatandaşlar tedbir amaçlı tahliye edildi.

ANNE VE BABA YAPILAN TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI: Si-yan-ürden etkilenen beş kişilik aile, 112 Acil Servis ekiplerince hastaneye kaldırıldı. İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan baba Mehmet Kalkan ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan anne Fatma Kalkan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

ETKİLENEN 3 KARDEŞİN İSE TEDAVİLERİ SÜRMEKTE: Si-yan-ürden etkilenen üç kardeşin Ege üniversitesi Tıp Fakültesindeki tedavilerinin devam ettiği öğrenildi.

DENEY YAPMAK İÇİN İNTERNETTEN ALMIŞ: Mahmut Can Kalkan’ın polis ekiplerine ilk ifadesinde, potasyum si-yan-ürü deney yapmak için internetten sipariş verdiğini ve eve getirdiğini söylediği öğrenildi. Gözetim altında bulunan Mahmut Can Kalkan’ın, tedavisinin ardından emniyete götürüleceği söylendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir