Vatanımızın başı sag olsun

Türkiye yine her bayram olduğu gibi aynı şekilde devam ediyor. Vatandaşların uyarılmasına rağmen kimse anlaşılan o ki dikkate almıyor. Bayramlarını resmen kara bayrama çevirdiler. Kemerler takılmıyor, hıza uyulmuyor, dikkat edilmiyor ve korkulan maalesef o ki gerçekleşmekte oluyor.

Kur’ban Ba’yramı tatilinin başladığı 9 Ağustos Cuma günü mesai bitimi ile tatilin son günü olan 14 Ağustos Çarşamba saat 17.00 arasında meydana gelen trafik ka’zalarında 52 kişi vefat etti, 427 kişi y’ar’alandı.

Kur’ban Bay’ramı tatili dolayısıyla trafik yoğunluğunun arttığı 9 Ağustos Cuma günü mesai bitiminden bugün saat 17.00’ye kadar ülke genelinde vefatlı ve ya’ralamalı birçok ka’za meydana geldi.

Son 24 saatteki ka’zalarda 11 kişi yaşamını yitirdi, 79 kişi ise de ya’ralandı. Bayram tatilinin başladığı cuma günü mesai bitiminden şu ana kadar meydana gelen ka’zalarda vefat sayısı 52’ye, y’aralı sayısı 427’ye yükselmiş vaziyette.

SON BİR GÜNDE YAŞANANLAR İSE: Gaziantep’te Ka’zada 2 kişi hayatını kaybetti. Ya’ralanan 4 kişi ka’zayı görüp duran bir kadın doktorun ilk müdahalesinin ardından 112 Acil Sağlık ekiplerince kentteki hastanelere kaldırıldı.

Afyonkarahisar’da meydana gelen trafik ka’zasında da 2 kişi ya’ralandı. Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde dün meydana gelen tra’fik ka’zasında ya’ralanan 6 kişiden 2 yaşındaki Elanur Koç tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir