Ülkemize teklifi de yaptılar

Ülkemizden, batıyla ipleri sarsacak bi adım daha yapılabilir. Eğer ki A-BD bir miktar ücretini ödediği uçakları vermez ise uluslararası tah-kim mah-kemelerinde ödediği ücreti çok fazlasıyla birlikte tekrar alacak ve de Ru-sya ile yeni nesil h’ayalet uça-klar konusunda bir anlaşma yapacağı kuvvetle muhtemel görünmekte, Ru-sya Başbakan Yardımcısı olan Y’uriy Borisov, mühim duyurularda bulundu.

Ülkemizce R-us üretimi j’etlerin teslim edilmesini kapsayan bir anlaşma görüldü. Görüşmelerin detaylarıyla ilgili öne çıkan iddialar ortaya çıkarıldı.

Anlaşma yapılmasının olası olduğunu dile getirdi. A-B-D’nin dün yaptığı duyuruda, “A-BD, R-usya’dan savunma sistemleri satın aldığı için N’ATO müttefiki Türkiye’ye F35 je-tlerini satmayacak denilmişti. Ru-sya Başbakan Yardımcısı Y’uriy Borisov,

Türkiye’ye R-us yapımı s’avaş uçakları teslim edilmesini içeren bir anlaşma için görüşmeler yapılmasının olası olduğunu belirtti.Borisov, Türkiye’ye yeni hava savunma sistemleri ya da s’avaş uçağı teslimatı için görüşmeler yapılmasının mümkün olup olmadığı soru-suna, “Niçin mümkün olmasın? olabilir diye bildirdi.

CUMHURBAŞKANI DUYURDU R-US UÇAKLARINI ALABİLME ŞANSIMIZ VAR

A’BD, S-400 alımı nedeniyle sürekli Türkiye’ye F35’leri vermemekle t’ehdit ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, zaman zaman A’BD’nin bu t’eh-ditlerinden dolayı Ru-s s-avaş uçaklarının alınabileceğini dile getirmişti.

TR-UMP SATMAYACAĞIZ İDDİASI

A-BD Başkanı olan Donald T’rump dün yaptığı duyuruda, “Türkiye’nin içinde bulunduğu çok zor bir durum ve biz de A-BD olarak zor bir durumda kaldık ancak üzerinde çalışmaktayız. Neler olacağını göreceğiz ancak bu gerçekten adil değil” ifadelerini belirtmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir