Törende hareketleri tepki çekti

Önceki gün hain terörist saldırısında ağır bir şekilde yaralı kaldırıldığı hastanede şehadet şerbeti içen kahraman askerimiz sözleşmeli er Mustafa Korkmaz’ın cenaze töreninde gülerken fotoğraflanan CHP’li Milletvekili A. Mahir Başarır sosyal medya takipçilerinin hışmına uğradı.

Güneydoğu Anadolu’nun en uç sınırı Hakkari’de bölücü terör örgütü tarafından roketatarlı saldırıda önce yaralanan sonra hastanede şehit düşen Piyade Sözleşmeli Er Mustafa Korkmaz’ın cenazesine Mersin Milletvekili CHP’li A. Mahir Başarır damga vurdu. Cenaze törenine katılan herkes hüzünlenirken CHP’li vekil adeta nerede olduğunu unutmuş gülüyordu.

Bardaktan boşanırcasına akan gözyaşları bu kez kahraman askerimiz Mustafa korkmaz için aktı. Ağır yaralı olarak helikopterle getirildiği GATA’da tüm müdahalelere yanıt vermeyerek şehadet şerbeti içen Mustafa Korkmaz için memleketi Mersin’in Muğdat Camisinde cenaze töreni yapıldı. Hemşerileri şehidini yalnız bırakmazken şehidin yakınları baygınlık geçirdi. Sağlık ekipleri ve yetkililer şehit yakınlarını teskin etmek için ellerinden geleni yaptı.

Cenaze töreni alanı hüzünlü bir tablo çizerken Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’e eğilerek kulağına bir şeyler fısıldayan Mersin CHP Milletvekili A. Mahir Başarır hem bir şeyler anlatıp hem gülerken objektiflere yakalandı. Vekilin bu davranışı hem ayıplandı hem tepkiyle karşılandı.

Özellikle sosyal medya kullanıcıları: “Şov yapmaya mı geldin? Bu durumda gülmeyi nasıl becerebiliyorsun? Sırf görüntü olsun diye gelmişsin. Demek ateş düştüğü yeri yakıyormuş vesselam.” diyerek tepkilerde bulundular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir