Tespit edildi ardından gözden kayboldu

Edindiğimiz ilk çarpıcı bilgilere göre as’kerimiz sınıra sıfır noktada bölgede ilk defa karşı karşıya kaldığı bir cisim ile yüz yüze geldi. Ne olduğu ilk başta anlaşılmaya çalışıldı.

Ardından ko’mutanlara bilgi veren as’kerler emir gelince de at’eş etmeye başladı. Gecenin karanlığından faydalanıp gözden kayboldu.

Hak’kari’nin Çu’kurca ilçesinde gece tespit edilen şüpheli bir in’sansız ha’va aracı (İ’HA), as’kerler tarafından at’eş altına alındı. Gece karanlığından faydalanan şüpheli İH’A gözden kayboldu.

GÖZDEN KAYBOLDU GECENİN ISSIZ KARANLIĞINDA: I’rak sınırının sıfır noktasındaki Çu’kurca ilçe merkezi semalarında gece saatlerinde i’nsansız hava aracı görüldü. Şüpheli İ’HA, a’skerler tarafından a’teş altına alındı. Bir süre a’teş altına alınan İH’A gecenin karanlığında kaybolurken, ko’muta merkezi olduğu değerlendirilen noktalar ise to’p a’tışına tutuldu.

BÖLGE İSE ÖZ’EL GÜ’VENLİK BÖLGESİ OLARAK İLAN EDİLMİŞ İDİ: Ha’kkari’de kent merkezi ile Çuk’urca, Şem’dinli ve Yük’sekova’daki bazı alanların, 6 gün süreyle “öz’el gü’venlik bölgesi” ilan edildiği bildirilmişti.

Valilikten yapılan açıklamada, bö’lücü ter’ör örgü’tü PK’K ve diğer ter’ör örgü’tlerinin ter’ör ve yıl’dırma eyl’emlerinin kentin sosyal ve ekonomik gelişmesini o’lumsuz etkilediği ve bölgedeki vatandaşların mağ’duriyet yaşadığı belirtilmişti.

Valilik, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve gü’ven ortamının devam ettirilmesi, devletin ve milletin her türlü ter’ör teh’didi ve sal’dırısından korunması maksadıyla bölgenin “öz’el gü’venlik bölgesi” ilan edildiğini de dile getirmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir