Tarihide duyurdular vatandaşlara aktarıldı

Ülkemizde bilindiği üzere araç kullanan milyonlarca vatandaş var. Hemen hemen her evde bir araç var neredeyse. Dolayısıyla yakıta zam gelince hemen hemen herkesi ilgilendiriyor.

Edinilen bilgilere göre benzin ve motorine zam göründü. Uluslararası piyasalarda yükselen ürün fiyatları, benzinde 16 kuruş, motorinde 11 kuruşluk artışı gündeme oturdu.

BU HAFTANIN BAŞINA DİK’KAT EDİLMELİ: Uluslararası piyasalarda benzin ton fiyatının 565 dolardan 575 dolara, çıkması araç depolarına fiyat artışı olarak yansıyacak. Dolayısıyla bu çerçevede pazartesiyi salıya bağlayan geceden itibaren benzinde 16 kuruş, motorinde 11 kuruş artış yapılması beklenmekte.

BENZİN FİYATI 6,69 LİRAYA YÜKSELECEK İSTANBUL’DA: Benzinde pompaya yansıyacak 16 kuruşluk artışla birlikte İstanbul’da benzin litre fiyatının 6,69 liraya, Ankara’da 6,83 liraya,İzmir’de 6,83 liraya, motorinde ise pompaya

yansıyacak 11 kuruşluk artışla birlikte İstanbul’da motorinin litresi 6,17’den 6,28’e, Ankara’da 6,37 liraya, İzmir’de ise 6,39 liraya yükselmesi bekleniyor. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler göstermekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir