Başkan tarihi bizzat duyurdu

Edinilen bilgilere göre TEKNOFEST kapsamında sıcak gelişmeler yaşandı. Sa-vunma Sanayii Başkanı İsmail Demir “Ru-s uçakları alınacak mı?” sorusuna da yanıt verdi:

Bu konuda sa-vunma sanayi ürünlerimiz son derece mühim bir yer kapsamakta. Ru-sya’da bu mana da kendi ürettiklerini TEKNOFEST’te sergilemek isteğinde bulunarak geldiler.

Bu olay çok çok yeni durumda. Yapılan bir teklif bulunuyor. Uçaklarımıza bakın tanıyın dediler. Teklifleri inceleyeceğiz. Yapılan yarışmalarla gençlere destek olacağız. Odaklı eğitimlerle sa-vunma sanayine yönelik insan gücü ile katkıda bulunmasını bekliyor olacağız.

TEKNOFEST gibi faaliyetlerde etkin yer alıp proje yarışmalarının neticelerini sergileyeceğiz. İ-HA’lar deniz, kara araçları ile yarışmaları yapacağız.” S-vunma Sa-nayii Başkanı Demir, “S-4-00 fü-ze s-vunma sistemi Aralık’ta kurulmuş olacak” duyurusunu yaptı.

S-4-00 ha-va sa-vunma sisteminin Nisan ayında kullanılabilir düzeye geleceğini dile getiren Sa-vunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, “Çünkü bizim de çok hassas olduğumuz personelimizin eğitimi, sistemin içine bazı uçuşların entegre edilmesi gibi birçok teknik konu var. Bunların da tamamlanması neticesinde Nisan’da sistem kullanılabilir hale gelecek” diye konuştu.

Demir ayrıca, yarışmalarla gençlerin destekleneceğini dile getirerek, “Odaklı eğitimlerle sa-vunma sanayiine yönelik insan gücü ile katkıda bulunmasını bekleyeceğiz.

Teknofest gibi faaliyetlerde etkin yer alıp proje yarışmalarının sonuçlarını sergileyeceğiz. İ-HA’lar deniz, kara araçları ile yarışmaları gerçekleştireceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir