Sonradan fark etti anlam veremedi

Karında iç organların diaframdan göğüs boşluğuna gitmesi olarak bilinmekte olan, Hiatal Hernia isimli hastalığı taşıyordu, Ethel Easter. Sonrasında Houstan’da ki Lyndon B. Johnson isimli hastaneye başvurusunu yapıp ameliyata girdi. Buraya kadar her şey son derece normal ve doğal olarak görünmekteydi fakat gerçekte Easter’in yaşadıkları, söz konusu hastanede ne denli bir sağlık hizmeti verildiğini ortaya çıkararak gösterecekti.

Ethel Easter, karın iç organlarının diaframdan göğüs boşluğuna girmesi olarak bilinen, hiatal hernia hastalığını taşıyordu. Houston’daki Lyndon B. Johnson hastanesine başvuran kadın ameliyat oldu. Buraya kadar her şey normal görünüyordu ancak aslında Easter’in yaşadıkları, söz konusu hastanede nasıl bir sağlık hizmeti verildiğini ortaya çıkartacaktı..

Ameliyatı öne çekme girişimleri sonuç veren Easter, bir ay sonra ameliyat masasına yattı. Easter, zorlu bir ameliyat olacağını bildiğinden herhangi bir şekilde ölmesi halinde son saniyelerini kayıt altına almak istedi. Amacı sevdiklerine öldüğü anda neler yaşandığına dair bir anı bırakmaktı.

Her ne kadar garip bir istek olsa da, bu durumdan habersiz olan doktorlar için olay farklı bir hal aldı! Ameliyathane içerisindeki eşyalarının arasına bir ses kayıt cihazı yerleştirmeyi başaran Easter, operasyon sonrasında kayıtları dinlerken büyük bir şok yaşadı. Ameliyatı yapan doktorlar onun vücudu hakkında şakalar yapıyor ve gülüyorlardı.

Söz konusu kayıtlarla hastaneye başvuran kadın, burada bir şok daha yaşadı. Hastane yetkilileri kayıtları dinledikten sonra “Bunda bir şey yok, insanlar çalışırken kendi aralarında muhabbet etmişler. Ameliyatınız doğru bir şekilde yapılmış ve sağlıklısınız.

Bir sorun göremiyoruz.” cevabını verince Easter soluğu avukatında ve basın kuruluşlarında aldı. Medyaya yansıyan olay hakkında hastane aynı tutumunu korurken, söz konusu durumun hukuksal süreci başladı. Easter yaptığı açıklamada; “Hastane yetkililerinden sadece bir özür beklerdim ancak onu bile yapmadılar.” diyerek yaşadığı üzüntüyü paylaşıverdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir