Seçilir seçilmez alkışlanacak makam aracı hamlesi

31 Mart yereI seçimIerinde İzmir’in Bayraklı ilçesinde aldığı oylarla Belediye Başkanı seçilmeye hak kazanan Serdar Sanal, seçilir seçilmez göreve başlayınca ilk icraat olaraktan tasarruf yapacağız dedi ve makam araçlarını belediyeden kaldırttı. Cumhuriyet Halk Partisi’nden Belediye Başkanı seçilen Sandal bundan itibaren çalışanların makam araçlarıyla değil kendi imkanlarıyla işe geleceklerini vurguladı.

Takdir edilecek davranış. İzmir’de Bayraklı Belediye Başkanı seçilen Serdar Sandal, İlk olarak başkan yardımcılarının ve müdürlerin makam araçlarını kaldırıp herkesin kendi imkanlarıyla işe geleceğini belirtti.

Serdar Sandal, ayrıca iş disiplini, mesai saatlerine uyma, belediye personeline yakışır hal ve davranışlarda bulunmaları konusunda da çalışanları uyardı. Göreve gelir gelmez Bayraklı için çalışmalara başlayan Sandal, başkan yardımcılarını ve birim müdürlerini toplayarak, yeni dönem hakkında yapılması gerekenleri iletti.

AYNI ZAMAN DA BELEDİYENİN ARAÇLARI DA GEREKSİZCE KULLANILMAYACAK BUNDAN İTİBAREN: İlk olarak başkan yardımcılarının ve müdürlerin makam araçlarını kaldıran Başkan Sandal, evlerinden alınıp, evlerine bırakılan müdür anlayışına son verildiğini, artık çalışanların eşit şartlarda olduğunu vurgulayarak, herkesin kendi imkanlarıyla işe geleceğini belirtti. Buna göre belediye araçları gereksiz yere kullanılmayacak. Araç havuzunda toplanacak ve görevlendirme ile sadece kamunun işi için çalışacak. Görevde olmayan araçlar da park halinde olacak.

ÇALIŞANLARA GELİNECEK OLURSA İZİNLERİ İPTAL OLMADI: Ayrıca Başkan Sandal, çalışanların izinlerinin iptal edilmediğini belirterek, hiçbir sendikaya da uzaklık veya yakınlık beslemediğini, tüm sendikalara eşit mesafede olduğunu ifade etti.

EŞİT İŞ EŞİT ÜCRET: Serdar Sandal, eşit işe eşit ücret anlayışıyla çalışmaların sürdürüleceğini sözlerine ekledi. Başkan yardımcılarına ve müdürlere çalışanların mesai saatlerine dikkat etmeleri konusunda net davranış sergilemelerini isteyen Sandal, belediyede mesai saatlerinin 08:30-17:30 olduğunu hatırlattı. Tüm personelin Bayraklı Belediyesi’ne yakışır davranışlarda bulunmalarını isteyen Sandal, bu konuda da tüm başkan yardımcıları ve müdürlere kesin talimatlar verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir