Rakam dudak uçuklatacak cinsten

Ülkemiz de ekonomik yönden sıkıntılar çekildiği bir dönem de tutumlu olmak gerekirken israf yapılması gündeme düştü. Samsun’da Vali Osman Kaymak’a alınan lüks makam aracının fiyatı dudakları uçuklattı.

Aracı gören insanlar ise tasarrufu sadece millet mi yapacak acaba diye tepkilerini dile getirdi. Zira bu lüks aracı almak yerine vatandaşa hizmet amaçlı kullansa tasarruf yapılsa daha mı kötü olacaktı?

Geçen sene Ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “2019-2021 Dönemi Yatırım Programı Hazırlıkları” ile ilgili genelgesi Resmi Gazete’de yayınlanmıştı.

Ve yayınlanan bu genelgeye göre, “2019 yılında zorunlu haller dışında kamuya taşıt alımı yapılmayacak. Tasarruf tedbirleri kapsamında zorunlu haller dışında 2019 Yılı Yatırım Programı’na yeni proje alınmayacak.” denilmişti.

Fakat Samsun Valisi Osman Kaymak’a alınan piyasa değeri 1 milyon 668 bin lira olan makam aracı görenleri şaşkına çevirmiş durumda.

MAKAM ARACI SAYISI 3 OLDU: Samsun Valisi Osman Kaymak’ın kullandığı piyasa değeri 350 ila 400 bin lira değerinde değişen Mercedes S350 makam aracının sürekli arızalanması ve maliyet oluşturması gerekçesiyle, İçişleri Bakanlığı yeni bir makam aracı verdi.

Bu aracın; piyasa değeri 1 milyon 745 bin 320 lira olan Auidi A8 L model otomobil olduğu öğrenildi. Biri jip olmak üzere 2 makam aracı bulunan Osman Kaymak’ın, makam aracı sayısı böylelikle 3’e çıkmış durumda.

YAKLAŞIK 2 YILDIR SAMSUN VALİSİ: Osman Kaymak, önceki vali İbrahim Şahin’in merkeze çekilmesinin ardından 2017 yılı Haziran ayından itibaren Samsun’da görev yapmaktadır. Vatandaşların tepkisi çığ gibi artmakta..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir