Petröl çıkıyor duyuruldu

Yıllardır aranıyordu sonunda tespit edildi. Türkiye’nin petrole bu kadar ihtiyaç duyduğu pahalıya satın aldığı dönemde petrol üretmesi de çok değerli zira vatandaşın cebinden benzin alırken mazot alırken hayli safha da hatrı sayılır derecede para çıkmakta. Bu gelen haber vatandaşı da oldukça heyecanlandırdı.

Türkiye Cumhuriyeti Tarihinin en büyük petrol ve doğal gaz arama faliyetlerine girdi Ülkemiz Ter-örün belini kırınca artık bir zamanlar girilemez denilen yerlerde rahatlıkla petrol arama faliyetlerine bile başlamış durumda onlardan biride Here-kol Dağı yıllarca girilemeyen yere artık Sondajı vurmaya başladık.

Siirt’te ter-ör örgütü P-KK ya yönelik çok başarılı şekilde gerçekleştirilen büyük operasyonların hemen peşi sıra temizlenen Her-ekol Dağı eteklerinde, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı TPAO petrol aramaya Tam gaz başladı.

HEREKOL DAĞI TER-ÖRİSTLERDEN ARINDIRILDI Ter-örle mücadelede büyük başarılar elde eden güvenlik güçleri, Pervari kazası hudutlarında yer alan ve bir zamanlar P-KK’nın, yasaya aykırı yapılan binalarda sözde mahkemeler kurarak yurttaşları sorgulayıp cezalandırdığı Her-ekol Dağı eteklerindeki 2047 yükseltili Cemikari Yaylası bölgesini ter-öristlerden arındırdı.

SONDAJ ÇALIŞMALARI ARTIK BİTİRDİ Güvenlik güçlerinin de desteğiyle bölgeye makinelerini taşıyan TPAO, 1500 metrelik sondaj çalışması için hazırlıklarını bitirdi. Vali Ali Fuat Atik, Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Hacı İlbaş ve Şehir Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, çalışmanın sürdüğü bölgede incelemede bulundu.

Vali Atik, burada yaptığı izahta, geçmişte ter-öristlerin yoğun olarak faaliyet yürüttüğü Her-ekol Dağı eteklerinde şu anda ekonomiye çok büyük bir katkı sağlayacak petrol ve petro kimya arama çalışmalarının yapıldığını söyledi. açık açık dile getirdi ”TAM 2 AYLIK ÇALIŞMA NETİCENİNDE PETROLÜ İNŞALLAH BULACAĞIZ:

TPAO’nun bölgeyle alakalı 10 senelik bir projesinin bulunduğunu ifade eden Atik, şöyle konuştu:“Ancak güvenlik gerekçeleriyle bir türlü başlanamayan bir projeydi. Son senelerde askerimizin, devletimizin yapmış olduğu operasyonlarla beli kırılan ter-ör örgütünden boşalan yerlerde şu anda petrol arama faaliyetleri sürdürülüyor. Allahın izniyle bulacağız dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir