Meteoroloji Genel Müdürlüğü Uyardı Yurt Genelinde

Yurdumuzun geneli itibariyle Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika uyarıları gelmeye devam ediyor.

Yeni yılın 2. ayı olan Şubat ayında hava sıcaklığı hepimizi şaşırtmıştı.

Mevsim normallerinin tam tersi yaşanırken sıcak havalar yüzümüzü güldürmüştü.

Peki havalar artık nasıl olacak, kar ne zaman yağacak.. Meteoroloji’nin yaptığı son değerlendirmeler itibariyle; Yurdumuzun geneli parçalı ve de çok bulutlu, Ege de ise kıyı ege hariç tüm yurdun geneli yağışla geçilecek. Bu yağışların geneli yağmurdan ve sağanaktan oluşacak. Akdeniz bölgemizde ise kıyılarında yer yer gök gürültüsüyle karışık sağanak yaşanacak.Kütahya, Afyonkarahisar, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde gerçekleşecek yağışların; öğle saatlerine kadar Antalya il merkezi ve doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya’nın batı ilçeleri ile Mersin kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu’nun doğu kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile birlikte buzlanma ve don olayı beklenmektedir.

MARMARA BÖLGESİ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, akşam saatlerinden itibaren Kırklareli çevrelerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (60-80 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

EGE BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimler hariç bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde karla karışık yağmur şeklinde olması bekleniyor.

İSTANBUL °C, 9°C: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı. ANKARA °C, 7°C: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu.

AKDENİZ BÖLGESİ: Çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerine kadar Antalya il merkezi ve doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Antalya’nın batı ilçeleri ile Mersin kıyılarında çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın; sabah saatlerinde Doğu Akdeniz’in doğusunda doğu ve kuzeydoğu yönlerden yer yer tam fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir