Kurum’dan net bilgilendirme geldi

Dün sosyal medyada çokça sitelerin dile getirdiği bir iddia vardı. O iddia da Kuleli Askeri Lisesi’nin A’raplara satıldığı söylemiydi. Bir çok haber kanalı paylaştı bunu özellikle hükümete muha’lif basın yayın organlarınca servis edildi.

Haberi ilk duyuran kamuoyuna ise; İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen’di. Ve dikkat çeken bir iddia geldi. Kuleli Askeri Lisesi binasının A’raplara satıldığını iddia ederek öne sürdü. Konuyla ilgili Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan da bizzat bakandan sözler eklendi.

Dün sabah saatlerinden itibaren bir anda yayılmaya başlanan iddia “Kuleli Askeri Lisesi, A’raplara satıldı” iddiasına en yetkili ağızdan cevap verildi. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kuleli Askeri Lisesinin satıldığına ilişkin sosyal medya ve basına yansıyan haberlerin tamamen asılsız olduğunu belirtti

Dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kuleli Askeri Lisesinin satıldığına ilişkin sosyal medya ve basına yansıyan haberlerin tamamen asılsız olduğunu dile getirdi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri belirterek altını çizdi:

“İstanbul Çengelköy’de bulunan Kuleli Askeri Lisesinin satıldığına ilişkin sosyal medya ve basına yansıyan haberler tamamen asılsızdır. Bakanlığımıza tahsisli olan bölümünde müze yapım çalışmaları devam etmektedir.” diyerek sözlerini noktalandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir