Komşuları fark etmiş durumu

Uzaktan yakına bir çok kesim tarafından tanınmış bir yeşilçam yıldızıydı. Bir yıldız daha kaydı. Sessiz sedasız. Yine beklenen ilgiyi göremeden vefat etti. Vefat şekli ise içimizi acıttı komşuları fark etti. Her sinema yıldızımız hemen hemen hepsi maalesef ülkemizde gereken değeri görmüyor.

Bir yıldızımız daha kayddı. Yeşilçam’ın ‘esas oğlan’ın sadık dostu’ rolleriyle tanınan ünlü sanatçıcısı Süleyman Turan, vefatıyla tüm Türkiye’yi yasa boğmuş durumda. 83 yaşında hayata gözlerini yuman sevilen oyuncunun yakın arkadaşı olan Kadir İnanır CNN TÜRK yayınında Süleyman Turan’ı anlattı. İnanır, Turan’ı anlatırken duygulanarak ü’züldü.

Kadir İnanır, “Benim çok sevdiğim kıymetli bir arkadaşımdı. Birçok filmde beraber çalıştık. Onun dışında Süleyman Turan, Türk toplumuna verdiği katkılardan dolayı hepimizi çok onur kazandık.

O her gittiği yerde güzel duygular saçan, güzel sözler söyleyen, herkesin sevdiği, hiç bir şeyi sorun yapmayan, hep içine atan, ressam, aktör, edebiyatçı, komple bir sanatçıydı. Biz onu çok seviyoruz. Hiçbir zaman ölmeyecek gönlümüzde. Türk halkı da onu hiçbir zaman unutmayacak.

Yeşilçam’dan bir yıldız daha kaydı. Birçok filmde rol alan usta oyuncu Süleyman Turan geçirdiği kalp krizi sonucu 83 yaşında hayatını yitirdi.

Usta sanatçının vefat haberini CHP Eski İstanbul Milletvekili, gazeteci Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından şöyle açıkladı:

Yılmaz Güney’in yakın dostu, sinema sanatçısı Süleyman Turan, sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Turan, ATV’de hazırlayıp sunduğu Kayıp Aranıyor programında, gözaltında kaybedilen Ali – Ayhan Efeoğlu kardeşlerin öyküsüne de yer vermiş, bu yüzden programı kaldırılmıştı. Ünlü sanatçının hayatını kaybetmesi ülkemiz de ü’züntüyle karşılandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir