Koç yiğidin detayı açıklandı

Türk as-keri bildiğiniz gibi hem yurt içinde hem de yurt dışında te-rörle mücadelesini sürdürüyor. Bu kapsam da şe-hit olan yiğidimizin hikayesi yürekleri burktu.

Harekat düzeyince Az-ez’e yakın T-el Rı-fat’taki Türk Sil-ahlı Kuvvetleri’ne ait üsse düzenlenen ha-van sal-dırısında Pi-yade Uz-man Çavuş Ab-dül-hamit Bil-gen’in (30) şe-hadet haberi Bilecik’in Bozüyük ilçesindeki baba evine at-eş düştü. Şe-hidin vefat ettiği günün doğum günü olduğu aktarıldı.

Tüm hızıyla sürerken, daha önce Fırat Kal-kanı Ha-rekâtı ile öz-gürleştirilen Su-riye’nin Ha-lep kentine bağlı Azez ilçesi yakınlarındaki TS-K üssüne ter-ör örgü-tü PK-K/P-YD tarafınca T-el Rı-fat civarlarından ha-vanlı sal-dırı yapıldı. Ha-van m-rmilerinin isabet ettiği üs bölgesindeki 5 as-kerimiz ya-ralandı.

Ya-ralı yiğitlerimiz ambulanslarla Kilis’teki hastaneye götürüldü. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen Piyade Uz-man Çav-uş Ab-dül-hamit Bilgen kurtarılamayarak şe-hit ol-du.

Aslen Diyarbakır Ergani’li olan ailenin Bilecik’in Bozüyük ilçesinde bulunan baba ocağına ateş düştü. Evde yalnız olan anne Nezahat Bilgin’e oğlunun şe-hit haberini Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman verdi.

Baba Mustafa Bilgen’in İstanbul’da bekçi olarak çalıştığı, şe-hadet haberi üzerine Bozüyük ilçesine hareket ettiği öğrenildi. 4 Eylül Mahallesi Yunusnadi Caddesi İkbak Apartmanında oturan ailenin hem evinin balkonuna hem de ilçedeki tüm evlere Türk bayrağı asıldı. Öte yandan şe-hidin hayatını kaybettiği gün doğum günü olduğu tespit edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir