Beklenildiği gibi görevine son verildi

İs’raf açıklaması yapmıştı belediye önünde konuşma gerçekleştirmişti görevine son verildi. Zaten bekliyordum bu kararı şaşırmadım dolayısıyla dedi.

İBB’nin Saraçhane binası önünde 12 Haziran 2019’da okuduğu bildiriyle Ekrem İmamoğlu’nun ‘israf’ vurgusunu kınayan İBB Trafik Radyosu Koordinatörü Murat Kazanasmaz işten uzaklaştırıldı.

Murat Kazanasmaz açıklamasında “İşten çıkarılmayı bekliyordum. Şaşırmadım. Ben hiçbir zaman siyasetin içinde olmadım ve bundan sonra da olmayı düşünmüyorum” sözlerini ekledi.

Bir grup İBB çalışanı, 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ‘yenileme’ seçimlerinden tam 2 hafta önce İBB binası önünde ‘Ekrem İmamoğlu karşıtı’ miting düzenlemişti. Mitinginde konuşmayı trafik uzmanı İBB çalışanı Murat Kazanasmaz yapmış idi.

İS’RAF KAVRAMI İÇERİSİNE YÜZLERCE HİZMETİ NASIL SIĞDIRIRSINIZ: Açıklamada “İstanbulumuz için yıllardır kaynakları etkin ve verimli kullanarak yapılan yüzlerce hizmet ve faaliyeti bir algı operasyonu ile ‘israf’ kavramına sıkıştırma ‘insafsızlığı’ gösterenleri kınıyoruz” denilerek Ekrem imamoğlu pro-testo edilmiş idi.

ÇIKARILMAYI BEKLİYORDUM, ŞAŞIRMADIM: Kamuoyunda da tepkiye neden olan açıklamayı okuyan Murat Kazanasmaz’ın bugün işine son verildi. Sözcü’ye konuşan Kazanasmaz “Olması gereken süreç işledi. İşten çıkarılmayı bekliyordum. Şaşırmadım. Ben hiçbir zaman siyasetin içinde olmadım ve bundan sonra da olmayı düşünmüyorum” açıklamasını dile getirdi.

METNİ OKUMAMI İSTEYEREK BENİ BİZZAT ÇAĞIRDILAR: 12 Haziran 2019’daki ‘miting’ ile ilgili konuşan Kazanasmaz, “Ben sadece o gün bana verilen metni okudum. Biz zaten Medya AŞ olarak belediyenin organizasyonlarında çağrılıp görev alırız. O gün de öyle oldu. Çağırdılar ve metni okumamı istediler.” demişti.

KARARI BEKLİYORDUM ZATEN: Kazanasmaz “İmamoğlu yönetimine kırgın mısınız?” sorusuna ise “Kırgınlıktan ziyade 23 yıldır verilen bir emek var ortada. O anlamda kimseye kırgın değilim. Bu kararı bekliyordum. Ben siyasete hiçbir zaman bulaşmadım. Bundan sonra da bulaşmayacağım.” şeklinde yanıtlayarak sözlerini de noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir