Jandarma Subay Alımı Yapıyor Şartlar Belirlendi

Asker olmak isteyen vatandaşlara müjde geldi. Jandarma Genel Komutanlığı muvazzaf/sözleşmeli subay alımı için ön başvurular kabul edilmeye başlandı. 29 Nisan 2019 tarihine kadar devam edecek olan başvurular internet üzerinden yapılacak. Jandarma subay adayları vatandas.jandarma-gov-tr/PTM/Giris internet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla müracaatlarını gerçekleştirebilecekler.

İlana da, Basın İlan Kurumu resmi portalı ilan-gov-tr’de duyurulan ilana göre; Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlıklarına Muvazzaf Sözleşmeli Subay alımı yapılacak. Jandarma subay alımı şartları ve tarihleri merak ediliyor. Başvuru yapmak isteyenlerin araştırdığı detaylar ise, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığına muvazzaf ve sözleşmeli subay alımına ilişkin ilan Resmi Gazete’de yayınlandı.

Buna göre, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim-öğretim görecek, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının erkek/kadın sözleşmeli subay ihtiyacını karşılamak amacıyla ön başvurular 9-29 Nisan tarihleri arasında internet üzerinden yapılacak.

MUVAZZAF/SÖZLEŞMELİ SUBAY ALINACAK, KILAVUZ. (JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞI): Alım yapılacak muvazzaf ve sözleşmeli branşları ile diğer şartlar jandarma.gov.tr, sg.gov.tr, jsga.edu.tr ve dpb.gov.tr adreslerinde yer alan “2019 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu” ile

“2019 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Subay Başvuru Kılavuzu”nda yer alacak. Ön başvurular sadece vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacak. İnternet dışında yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Sisteme e-Devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılabilecek. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacak. Başvurusu kabul edilip seçme sınavlarına katılmaya hak kazanan adayların listesi ile

sınavlarla ilgili uygulama esasları, sınav ücreti yatırma duyurusu, sınav merkezi, sınav tarihi ve diğer tüm duyurular vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris” adresinden ilan edilecek. Başvurular ise 29 Nisan günü son bulacaktır.

Subay Nedir-Kimdir: Subay, asteğmenden mareşallik ya da büyük amiralliğe kadar rütbeli ve profesyonel olan askerlere verilen addır. Subaylar; topçu, istihkam ya da öğretmen gibi çeşitli sınıflara ayrılır. Ordu hiyerarşisinin tepesinden astsubaylığa kadar olan kısmını subaylar oluşturmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir