İmza atıldı resmen artık kuruldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzayı attı resmen kuruldu. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile devlet ile millete hizmeti geçmiş, bilgi ile birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla “Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu” oluşturuldu. Kurul üyeleri Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek ve kurul üyelerine yapılabilecek ödemelerin de Cumhurbaşkanınca belirlenmesi kararına varıldı.

ERDOĞAN İMZAYI ATTI RESMİ GAZETE DE YAYINLANDI: Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayınlandı.

Bu kararname ile millete ve devlete hizmeti geçmiş, bilgi ve birikim sahibi kişilerin bu kazanımlarından istifade edilebilmesi amacıyla Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulunun oluşturulması netleştirildi.

CUMHURBAŞKANI KURUL ÜYELERİNİ BELİRLEYECEK: Buna göre, kurul üyeleri Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek. Ayrıca kurulun çalışma usul ve esasları ile kurul üyelerine yapılabilecek ödemelerin de Cumhurbaşkanınca belirlenmesi kararına kılındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir