Hiç düşünmeden bize bırakın

İlginç bir teklif bilgisi edinildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bize verin dünyaya biz hükmedelim’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sınırlarımızın çok çok uzağından, Pa-kistan’dan enteresan bir davet geldi. ‘Erdoğan’ı bize verin dünyaya hükmedelim’.

“Erdoğan’ı 5 seneliğine bize verin dünyaya hükmedelim” diyen Pa-kistanlılar, Türkiye’nin ise İs-lam Dünyasının lideri olduğunu belirtiyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yıllardır muhalefet tarafından Türkiye’de çok sert bir şekilde eleştiriliyor. Dünya Müs-lümanları ise Erdoğan hakkında farklı düşünmekte. Pa-kistanlı aktivist Nadeem Ahmad Khan da sadece onlardan biri. Khan Türkiye’ye ilginç bir teklif verdi.

“Sizlerden isteğimiz bize 5 seneliğine Tayyip Erdoğan’ı verebilirsiniz. Pa-kistan ondan itibaren dünyada çok daha güçlü bir hal alacaktır. Sadece İs-lam Dünyasında değil. ” dedi. Ülke TV haber’e konuşan Nadeem Ahmad Khan Türkiye’nin İs-lam Dünyasının lideri olduğunun altını çizdi. Khan, sözlerini böyle sürdürdü:

“Günümüzde Türkiye Cumhuriyeti bize Osmanlı’nın mirası. Sizler Osmanlı torusunuz. Biz Pa-kistan’da sizlere hilafetin temsilcisi olarak bakıyoruz. Allah size büyük bir şans vermiş. lideriniz Recep Tayyip Erdoğan. O, sizi tekrar İs-lam ümmetinin lideri konumuna getirebilir siz değerini bilmiyorsunuz.”

Ve sözlerine devam eden Nadeem Ahmad Khan Türkiye’nin her zaman güçlü konumunu koruması gerektiğini belirtti. Khan şunları da ekledi: “Türkiyenin politik yönden iyi olması, Türkiyenin duruşunun iyi olması, Türkiyenin ekonomisinin iyi olması, İs-lam ümmetinin ekonomisinin iyi olması demektir.” anlamına gelir.

Ayrıca Mavi Marmara gemisinde yer alan iki Pa-kistanlı’dan biri olduğunu dile getiren aktivist, “Erdoğan’ı 5 yıllığına bize verin sonra biz size de bakarız” dedi.“Maalesef Pa-kistan’da tüm kaynaklara sahip olsak da bu kapsamda fakat liderlik yapacak durumda değiliz.. Bize 5 yıllığına Tayyip Erdoğan’ı verirseniz..

Ondan sonra Pa-kistan dünyada çok daha güçlü olacaktır. Sadece İs-lam Dünyasında değil. Tüm dünyada. Herşeyimiz var. Fakat dünya politikasını yönetmede zayıfız. Biz iyi bir lidere ihtiyaç duyuyoruz. O yüzden diyorum ki bize sadece 5 yıl verin. Daha sonra biz Allah’ın izniyle size de bakarız.” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir