Hamle ve yorumunu dile getirdi

Ülkemiz bildiğiniz gibi dik bir şekilde emin adımlarla ilerlerken bazı kesimler ise bu durumdan oldukça rahatsız olmuş konumdalar. Türkiye’nin Fırat’ın doğusuna girecek olmasının akabinde B-rzni pa-niğe yakalanarak bir çok adım atmaya heves aldı.

Türkiye’nin harekete geçmesinin akabinde Kuzey I-rak Yönetimi Başkanı Mesut B-rzanı, te-laş içerisine kapıldı Mesut B-rzani, ülkemizi durdurmak için harekete geçti.

AB-D’nin  Ülkemizin Suriye’ye düzenlencek o’perasyona olumlu bakması ve askerlerini geri çekmeye başlaması üzerine Kuzey I-rak yönetimi oldukça pa-nik havasına girdi.

Ku-zey I-rak Yönetimi Başkanı Mesut B-rzanı, T-rkiye’nin o’perasyonunu durdurmak için birçok ülke ile temas halinde olduklarını duyurdu.

Ro-java’da ki gelişmeleri yakından takip ettiğini ve konu üzerinde çalışmalar yürüttüğünü dile getiren Kuzey I-rak Yönetimi Başkanı Mesud B-rzani, Ro-java’daki Kü-rt halkına ve Y’P-G gü-çlerine destek mesajı göndermeyi de sürdürdü.

“Birkaç kanalla birden iletişim halindeyiz” B-rzani Sosyal medya platformu olan Tw-itter üzerinden bir duyuru yaptı. Ro-java halkının a-cı çekmemesi için çalışma yürüttüğünü dile getiren B-rzani, t-tter mesajında şu görüşleri dile getirdi:

“Batı K-rdistan’daki son gelişmelerden çok kor-ku içerisindeyiz. Birkaç kanalla iletişim halindeyiz ve Ro-java halkının başka f-laketlere maruz kalmamasını sağlamak için elimizden geleni yapacağız diyerek yorum yaptı.

Ülkemizi engellemek için hangi güçler ile iletişim halinde oldukları ise açıklanmadı ve merak konusu olmuş durumda ve başaramadı. Allah Türk ordusunu muza-ffer kılsın üzerimizde oynanan kirli oyunları bzsun in-şa-llah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir