Hakimin verdiği karar çok tartışılacak cinsten

Hakimin verdiği kararı görenler gözlerine inanamadı. Vatandaşlar bu karara oldukça tepkili bu su-çları işleyen bir şahısa nasıl böyle bir karar verilir akıl sır ermiyor.

Ve Kahramanmaraş’ta hafif ticari aracın camını kırıp 139 bin lirayı ça-lan ve polisle çıkan sil-ahlı ça-tışma sonrası yakalanan şüphelilerden Azer M. ça-ldığı parayı 10 gün içinde ödeyeceğini söyleyince ad-li kontrolle serbest bırakıldı.

12 şubat ilçesinde bir alışveriş merkezi önünde meydana gelen olayda, takip ettikleri Mesut P.’nin hafif ticari aracının camını kırıp içinde 139 bin lira bulunan poşeti ça-lan çete üyeleri, Sivas’ın Kangal ilçesinde seyir halindeyken durdurulmuş ve çıkan çatışmanın ardından çete mensubu 10 kişi göz-altına alınmıştı.

Her birinin tapu ve banka takipli hı-rsızlık suçundan su-ç kayıtları olduğu öğrenilen 4 şüpheli Kangal ilçesinde tutuklanmış, 2’si kadın 3 şüpheli ise Kahramanmaraş’a getirilmişti. Şüphelilerden, Azer M. (18), Seyhan M. (32) ve Leyla B. (42) emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmişti.

Savcılık sorgularının ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen şüphelilerden Azer M., sorgusunda da su-çunu itiraf edip 10 gün içinde Mesut P.’nin parasını ödeyeceğini taahhüt ettiği öğrenildi.

Azer M. adli kontrolle serbest bırakılırken, şüphelilerden Seyran M. ve Leyla B. ise serbest bırakıldı. Karara vatandaşlardan tepki gelmeye devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir