Görevlendirilmişti açıklaması beklenmiyordu

Bülent Arınç Ak P-rti içerisinde ilginç ve enteresan çıkışlarıyla bilinen bir isimdi. Görevinden önce uzaklaştırılmıştı belli bir süre sonra ise Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğine atandı. Bugün televizyon programında yaptığı açıklamalar ise bir hayli şaşırttı.

Canan Kaf-tancıoğlu; ya-rgılandığı da-vada geçen gün 5 farklı s-çtan toplam olarak 9 sene 8 ay 20 ay h-pis c-zası aldı. Kaf-tancıoğlu’nun bu c-zası gündemde yerini korurken; AK P-rti’de farklı çıkışlarıyla her zaman d-kkatleri üzerine çeken Bülent Arınç da konu hakkında düşüncelerini dile getirdi.

TAHAMMÜL ETMELİYİM

Habertürk TV’de Habertük Manşet programında Mehmet Akif Ersoy’un konuğu olan Arınç, konuyla ilgili yaptığı düşüncelerinde “Canan Kaf-tancıoğlu’nun attığı tweetlerin mesajlarının hiçbirisini paylaşmıyorum ama tweetleri ifade özgürlüğüne giriyorsa ben bunlara tahammül etmek zorundayım” diyerek düşüncelerini aktardı.

ÜLKEMİZİN İTİBARINI OLUMSUZ ETKİLER

5-6 sene sonra bu davanın açılması zorlamadır” diyen Bülent Arınç, şöyle devam etti: “Yurt dışında Türkiye’nin itibarına çok eksi yazılır. Dava açılmasa ve böyle bir c-za verilmese herhalde daha iyi olurdu.”

PEKİ NE Mİ OLMUŞTU

Sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle yargılanan Canan K-ftancıoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılama”, ”kamu görevlisine görevinden dolayı h-karet”, ”Cumhurbaşkanına h-karet”, ”halkı k-n ve d-şmanlığa alenen tahrik etmek” ve ”ter-r örg-tü pr-pagandası yapmak” s-çlarından toplam 9 sene 8 ay 20 gün h-pis c-zasına mah-kum edilmiş durumdaydı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir