Bu kapsamda kullanılmaya hazır durumda

Ülkemizin dünya çapında başarılı markası olan A’selsan yine yerli olaraktan ve özgün şekilde ürettiği Ko’ral Elek’tronik H’arp Sis’temi, Barış Pınarı ha’rekatında kritik bir rol gösterdi. Fırat’ın doğusuna doğru Barış Pınarı harekatı saat 16.00’da start aldı.

Oper’asyon saatinde bölgede tüm iletişim araç ve yapılar durdu. ö’rgü’tün bölgede yaptığı tu’zaklamalara yönelik Koral’ın devreye koyulduğu ve tüm sistemleri deyim yerindeyse kö’r ettiği ve etkisiz hale getirdiği bildiriliyor

BU SİSTEMİN İSMİ NEDİR: Koral, askeri araçlara entegre edilen ve geniş frekans bandında görev yapabilen bir radar sistemi. Milli ve yerli sistem olan Koral, radarları kör etmek, iletişimi kesmek ve diğer bilgisayarlı sistemleri işlevinden uzaklaştırmak için geliştirildi. Koral, bir elektronik destek aracı ve 4 elektronik taarruz aracından oluşuyor.

Elektronik destek aracı, hedefi çok sıkı bir şekilde takip edip hangi bantta yayın yaptığını bulduktan sonra o banttaki elektronik taarruz aracına gereken bilgileri aktarılıyor. Ve hedef, elektronik taarruz aracı tarafından hedef işlevini yapamayacak hale getirilir.

Yerli hava s’avunma sistemi Koral, Suriye sınır hattına sevk edilerek aktif hale getirilmişti. Sistemin menzilinin yaklaşık 200 kilometre olduğu aktarılıyor.

Türk devletinin ve Milletinin ne kadar güçlü olduğunu gösteren dosta dü-şmana korku salan Yerli ve milli sil-ahlarımız çoğaldıkça Türkiye dahada büyüyüp güçlenecektir yerli ve Milli sil-ahımız olan Koral buna en büyük örneklerden biridir Ülkemiz büyük bir o’perasyona imza atmakta devletimizin ve a’skerimizin yanında bir olalım birlik olalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir