Bu bayrak var ise sahneye çıkmam iddiası

Amatör bir sokak şarkıcısı iken ünlenip sesi tutan sanatçılardan olan Koray Avcı ile ilgili müthiş bir iddia ortaya atıldı.

Şarkıcı Avcı’nın Federe Kür-distan Bölgesi’nin ikinci büyük kenti olan Süley-maniye’de He-wari Şar Parkı’nda verdiği konserde, sahnenin üstünde bulunan Kür-distan bayrağının indirilmesini istediği ve indirilmediği takdirde konser vermeyeceğini söylediği iddia edildi. Açıklama henüz duyurulmadı.

Bas-news’in haberine göre, Süleymaniye kaymakamı Aw-at Muham-med Kür-distan bayrağının indirilme iddialarının doğru olmadığını iddia etti. He-wari Şar Parkı’nın müdürü Rê-bîn Şe-yh Cem-il ise konuya ilişkin bir açıklama yapmayacağını söyledi. Sül-eymaniye Kültür Genel Müdürü Ba-bekir Dı-reyi de Kür-distan bayrağının indirilmesi haberinin doğru olması durumunda, konseri düzenleyen şirket hakkında soruşturma başlatacaklarını duyurdu.

Koray Avcı’nın bu isteği üzerine konserin verildiği sahnenin üstünde asılı bulunan Kür-distan bayrağının indirildiği belirtildi. Koray Avcı’nın bu tavrı Federe Kür-distan Böl-gesi’nde sosyal medyada gündem oldu. Birçok kişi bayrağının indirilmesini kınadı. Koray Avcı’dan açıklama Koray Avcı “Bayrak indirme” haberleri üzerine bir açıklama yaptı. Avcı sosyal medyadan yaptığı açıklamada çıkan haberleri yalanlayarak; “Çıkan haberler asılsızdır” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir