Bir yenisi daha çekilme kararı verdi

Edinilen bilgilere göre bir par-ti daha çekilme kararı aldı. Dem-okrat Parti 23 Ha-ziran’da yenilenecek İs-tanbul se-çimlerine katılmama kararı aldı. DP lideri Uysal, “Demokrat Parti olarak YS-K tarafından iptal edilen

ve 23 Hazi-ran’da yenilenecek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı se-çimlerine katılmama kararı almış bulunmaktayız” diyerek kamuoyunun bilgisine sundu.

Ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, yaptığı açıklamada 23 Ha-ziran’da yapılacak olan İstanbul se-çimlerine katılmayacaklarını açıkladı. Sosyal medya hesabı twitter üzerinden açıklamada bulunan Genel Başkan Uysal, “Demokrat Parti olarak YSK tarafından iptal edilen ve 23 Ha-ziran’da yenilenecek olan adeta

‘2.  Tur’ hüviyetindeki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı se-çimlerine hem teşkilatımız hem de yetkili kurullarımızda yaptığımız değerlendirmeler neticesinde katılmama kararı almış bulunmaktayız” dedi.

Demokrat Parti 31 Mart’ta yapılan se-çimlerde Ersan Gökgöz’ü aday göstermişti. Gökgöz 22 bin 544, yani geçerli oyların yüzde 0,26’sını almış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir