Bir isim katılmadı sadece oraya

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 29 büyükşehir belediye başkanıyla Beştepe’de görüşmelerde bulundu onları davet etti ve ağırladı. Buraya davet Erdoğan’dan belediye başkanlarına yapılmıştı.

Edindiğimiz bilgilere göre ise 30 davet gitti fakat 29 belediye başkanı burada toplantıya katıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN TALEBİYLE WHATSAPP’TA GRUP KURULUYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, külliyede 4 saat süren toplantıda Bakanlar Kurulu üyeleri ve Yardımcısı Fuat Oktay ile birlikte büyükşehir belediye başkanlarının sıkıntılarına kulak verdi. Büyükşehir Belediye Başkanları’nın birbirleriyle daha iyi koordinesi için whatsapp grubu kurulması kararına varıldı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç: “Whatsapp grubu kurulmak suretiyle Büyükşehir Belediye Başkanlarının birbirini dışlamadan, ötekileştirmeden, dayanışma içerisinde, gerektiği zaman rahatlıkla görüşebilmelerinin sağlanması yönünde görüş aktarıldı.

Ilıman bir iklim içinde herkes muhabbet ortamında milletin özlediği arzuladığı ve yapılması gereken güzel bir çalışmaydı. Sayın Cumhurbaşkanımız ilklere imza atmak suretiyle böyle önemli ve anlamlı bir çalışma yapmış oldu” ifadelerini belirtti.

FAKAT C’HP’Lİ BAŞKAN KATILIM SAĞLAYAMADI

C’HP’li Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Çi’n’de olması sebebiyle mazeret bildirerek toplantıya katılmayacağını dile getirdi.

15 AK Pa-rtili, 10 C’HP’li, 1 MHP’li ve 3’ü k-yyum olmak üzere toplam 29 büyükşehir belediye başkanı, bugünkü toplantıda bulundular. Lütfü Savaş, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Savaş, şunları ifade etti: “AIPH, Uluslararası Çiçek Üreticileri Birliği’nin 71’inci Genel Kurulu’na katılmak üzere Ç’in Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’de bulunmaktayız.

Gerçekleşen genel kurulda, 2021 yılında Hatay’da düzenleyeceğimiz EXPO’nun süren çalışmaları hakkında bir çalışma yaptık. Diye aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir