Bir anda gerçekleştiği söyleniyor

Diyar-bakır’da yaşandı. Sebebiyet nedeni ise görenlere pes dedirtti. Vatandaşlar insan ca’nı olduğunun farkına sinirle varamadılar.

Olay, saat 01.30 sıralarında, Sil’van’ın Gökçe Tevek köyünde meydana geldi. Di’yarbakır’da yaşayan G.P., iddiaya göre, şiddetli geçimsizlik sebebiyle eşi Z.P. ile tartışıp, köyde oturan babası Cevad Narin’in evine gitti.

Diy’arbakır’da yaşayan Z.P. ise ağabeyi M.P. ve dayısı S.E. ile birlikte hafif ticari araçla geldikleri Narin’in evinde, G.P.’yi götüreceklerini söyledi. Narin ailesinin ol’umsuz cevap vermesiyle 3 kişi, yanlarında getirdikleri kala’şnikof ve po’mpalı tüfekler ile evdekilere at’eş açtı.

Evde kur’şunların hedefi olan kimliği belirsiz 1 kişi yaşamını yitirdi, 12 kişi de ya’ralandı. Sal’dırganlar, o’lay yerinden kaçarken, ihb’arla köye sağlık ekipleri sevk edildi.

Ya’ralılar, ilk müdahalenin ardından sağlık görevlilerince ambulanslarla Sil’van ve Dic’le Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

A’cil serviste tedaviye alınan ya’ralılardan Halise (32), Aziz (20), Gökhan (19) ve Mevlüt Narin (58) ile Edip Oğraş (42) doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı maalesef.

2 KİŞİ ARANIRKEN 1 KİŞİ DE GÖZ ALTINA ALINDI

Köyde güvenlik önlemi alan jan’darma ekipleri ise giriş- çıkışları kapattı. Eve at’eş açanlardan M.P., hafif ticari araçta 2 kalaşnikof ve 2 po’mpalı tüfekle yakalanıp, göz’altına alındı. Z.P. ve S.E.’nin yakalanması için de çalışmalar sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir