Beklenmedik açıklama yol arkadaşlarına duyurdu

Abdullah Gül’den Ak Partilileri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı kızdıracak açıklama. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili olarak yaptığı ilk değerlendirmesi, Oda TV yazarı Ayşe Baykal’ın köşesinde yer aldı. Bu açıklamaya göre ise Abdullah Gül, “gelinen noktanın çok üzücü olduğunu” kaydederek, “vaktiyle bize yapılan yanlışları, bizim güçlü olunca başkalarına yapmamamız gerektiğini”

anlattı ve bildirdi. Yazar Ayşe Baykal, Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün “Türkiye’nin demokrasi gücünün büyük olduğuna inandığını” aktardı. Yeni partiyle ilgili olarak şansını denediğini söyleyen Baykal, Gül’ün “ser verip sır vermediğini, konuya girmediğini” kaydetti. Ve sözlerine devam etti.

“Abdullah Bey, Tayyip Bey’den bahsederken de öyle öfke ve kızgınlık cümleleri içerisine girmiyor hatta kullanmıyor” diyen Ayşe Baykal’ın “Abdullah Gül seneler süren sessizliğini Odatv’ye bozdu: Bize yapılan yanlışları güçlü olunca biz başkalarına yapmamalıyız” başlığıyla yayımlanan yazısının bir bölümü şöyle: “Sözleri şöyle devam etti: 31 Mart seçimleri öncesi ve sonrası yaşananlar,

bir vatandaş olarak herkes gibi beni de endişelendirdi. Kendisine İstanbul’da ki seçim sonuçlarını nasıl değerlendirdiğini sordum. Gelinen noktanın çok üzücü olduğunu; vaktiyle bize yapılan yanlışları, bizim güçlü olunca başkalarına yapmamamız gerektiğini anlattı. Türkiye’nin demokrasi gücünün büyük olduğuna inandığını söyledi. Ve sözlerine noktayı koydu.”

Abdullah Gül’den çok kısa bahsedecek olursak: 29 Ekim 1950, Kayseri doğlumlu olan ve Türk ekonomist, siyasetçi ve Türkiye’nin 11. Cumhurbaşkanı.Cumhurbaşkanlığı görevini 2007–2014 yılları arasında sürdürmüştür. Bu görevinden önce 4 aylığına 2002–2003 yılları arasında Türkiye başbakanı olarak görev almıştır. 2003–2007 yılları arasında Başbakan yardımcılığı ve Dışişleri bakanı olarak görev almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir