Bakanlık onbinlerce alım yapıyor detaylar belli oldu

Bakanlık düğmeye basıyor. Sağlık Bakanlığı kendi kurumlarında çalıştıracak 29 bin 600 personeli istihdam edecek. Personel alım tarihi tam olarak netleşmese de kadro dağılımı tahmin edilebilmektedir. Mevzu Sağlık Bakanlığı personel alımına dair bilgiler. Sağlık Bakanlığına çeşitli kadrolarda personel alımı yapılacak. Adaylar merakla Sağlık Bakanlığı personel başvuru şartları neler, başvuru tarihi açıklandı mı sorularına yanıt arıyor.

Şartlar ve tarih tam olarak netleşmedi fakat Sağlık Bakanlığı 29 bin 600 personel alımı kadro dağılımı tahmin ediliyor. Peki sağlık bakanlığı alımları nasıl gerçekleşecek: Bakanlık alımları mülakatsız Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) öncelikli olarak yapacak. KPSS puanı daha yüksek olan aday personel alımında ön plana çıkacak. Bakanlıktan daha önce yapılan açıklamalarda da söylendiği üzere bu kişiler sözleşmeli olarak bakanlık bünyesinde görev almış olacaklar.

BAKANLIĞIN PERSONEL DAĞILIMI İSE: Kadro dağılımları halen kesin olarak bilinmemekle birlikte önümüzdeki hafta içerisinde bu resmi açıklamayla kadro dağılımlarının da belli olması bekleniyor. Ancak Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımına ilişkin kadro dağılımının şu şekilde olması beklenmektedir:

Liste şöyle; Hemşire, Ebe, Psikolog, Radyoloji Teknikerliği, Ortopedi, Tıbbi Laboratuvar, İlk ve Acil Yardım Teknikerleri (Paramedik), Biyomedikal Mühendisleri, Diyaliz Teknikeri, Anestezi, Sosyal Hizmet Uzmanları, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik, Ağız ve Diş Sağlığı, Ameliyathane Teknikeri, Ameliyathane Hizmetleri, Odyometri,

Acil Tıp Teknisyenliği, Eczane hizmetleri, Sağlık Yönetimi, İş Protez Teknikeri, Hemşire Yardımcısı, Radyoterapi Teknikeri, Çocuk Gelişimi, Fizik Tedavi Teknikeri, Adli Tıp Teknikeri, Odyolog, Ferfüzyonist, İş ve Uğraşı Terapisti, Diyetisyen, Fizyoterapist, Dil ve Konuşma Terapisti. Şeklinde olması beklenmektedir. Vatandaşlarımıza önerimiz ise bizleri takip etmeye devam etmesidir. Gelecek günlerde bakanlığın yapacağı duyuruları ve alım bilgisini, başvuruyu yapma şeklini net olarak aktarabileceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir