Bakan bugün ödenecek dedi açıkladı

Sayın Bakan Bekir Pakdemirli paralar bugün hesapta olacak dedi ve ayrıntıları duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Tvnet canlı yayınında açıklamada bulundu. Pakdemirli’nin açıklamalarından öne çıkan başlıklar ise böyle:

Bizler diliyoruz ki afetlerde zararımız olmasın. Olmaması için bizim ‘Tarım Sigortaları Sistemi’miz var. TARSİM’e giren herkesin A’dan Z’ye bütün zararları karşılanıyor.

Çünkü TARSİM sigortasının kapsamında doğal afet var. Bunun olmaması durumunda devlet, az da olsa zararın tamamını karşılamasa da yardım yapmaya çalışıyor.

Tarım alanında tüm paydaşlara sms attık. Eğer ‘Varsa bir fikrin gel bize bildir’ dedik. Herkes fikrini siteye girip, ‘tarımda iller böyle olmalı’ tarzında fikirlerini bize gönderiyorlar. Şu ana kadar 5 binin üzerinde fikir bize ulaştı.

Böylelikle hem fikir hem de proje kütüphanesi oluşturmuş oluşturmaktayız. Bu aslında gelecek nesillere de bırakacağımız ciddi bir birikim. Tarım Şurası’da 21 tane çalışma grubumuz var. Bunların hepsi konusuna göre o çalışma gruplarına gidiyor.

Bu fikirler tartışılıyor. Önemli fikirleri de bu çalışma gruplarına dahil etmeye çalışıyoruz. Bir müjde vereyim daha önce de açıklamıştık ve bugün saat 18.00 itibarıyla 1 milyon 200 bin liralık hububat yağlı tohum desteklerini ödeyeceğiz. Dedi ve sözlerini noktaladı.

“Sayın Cumhurbaşkanımızın Hasat Bayramı’nda açıkladığı gibi yağlı tohumlu bitkiler fark ödemesi ile hububat, baklagil ve dane mısır destek ödemelerini Kurban Bayramı öncesi ödüyoruz. Bu çerçevede ‘Yağlı Tohumlu Bitkiler’ fark ödemelerinin kalan yüzde 30’luk kısmı ile ‘hububat, baklagil ve dane mısır desteği’ olarak toplam 227 bin çiftçimize 1 milyar 200 milyon TL ödenecek.

Ödemeler bugün saat 18.00’den itibaren başlayacak. Tüm çiftçilerimize hayırlı olsun”
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yağlı tohumlu bitkiler fark ödemesi ile hububat, baklagil ve dane mısır destek ödemelerine ilişkin açıklama yaptı. Pakdemirli, 227 bin çiftçiye yapılacak olan 1,2 milyar TL destekleme ödemesinin bugün saat 18.00’den itibaren başlayacağını açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir