Art arda akşam üzeri yaşanılıverdi

Akşam üzeri dep’rem yaşandı. Marmara denizi civarlarında Yalova açıklarında 4 büyüklüğünde oluşan dep-rem bir süre en-dişe yaratır durumda. Dep-rem Yalova’nın yanısıra İstanbul başta olmak üzere çevre il ve ilçeleri de etkiledi. Bu dep-remin akabinde yine merkez üssü Marmara Denizi Yalova açıkları olan saat 20.04’te 3.0 ve 20.09’da 3.2 büyüklüklerinde 2 dep-rem daha oluştu.

Af-et ve Aci-l Durum Yönetimi Başkanlığı’ndan (AFAD) alınan bilgiye göre bugün saat 19.52’de merkez üssü Marmara Denizi Yalova açıklarında 4.0 büüyüklüğünde dep-rem kaydedildi.

Zeminden 10.66 kilometre derinliğinde meydana gelen dep-rem, Yalova,Kocaeli ve İstanbul’dan da hissedildi. Dep-rem özellikle Yalova’da kısa süreli endişe yarattı.

Marmara Denizi’nde kısa süre içinde 3 dep-rem meydana geldi. Yalova yakınlarında 19.52’de yaşanan dep-rem, İstanbul’da da hissedildi. Af-et ve Aci-l Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) dep-remin büyüklüğünü 4.0 olarak duyururken Kandilli Rasathanesi dep-remin şid-detini 4.1 olarak açıkladı.

YALOVA’DA GÜN BOYU YAŞANILDI: Bu dep-remin ardından yine merkez üssü Marmara Denizi Yalova açıkları olan saat 20.04’te 3.0 ve 20.09’da 3.2 büyüklüklerinde 2 dep-rem daha kaydedildi.

İNSANLAR PA-NİKLE KENDİLERİNİ DIŞARI ÇIKARDILAR: Marmara Denizi’nde Yalova açıklarında 4,0 büyüklüğünde dep-rem oldu. Yalova’da dep-rem sonrasında panik yaşayan vatandaşların, evlerinden çıkarak gü-venli bölgelere geldiği görüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir