Fatma Şahin, Erdoğan'ın CHP'li belediyeler için yaptığı benzetmeye karşı çıktı

22235 izlenme25 Nisan 2020
Reklamlar
AK Partili Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'li belediyeler için "FETÖ ve PKK" benzetmesi yapmasına ilişkin soruyu yanıtladı.

CHP'Lİ BELEDİYELERE FETÖ VE PKK BENZETMESİ

Erdoğan, valiliklerle koordine olmadıklarını söylediği CHP'li belediyelerin salgına karşı yardım girişimlerine "FETÖ ve PKK" benzetmesi yaparak tepki göstermiş, "Asli işlerini yürütemeyen CHP'li belediyelerin giriştikleri bu tür faaliyetlerin amacı şov yapmaktır. Bunlar FETÖ ve PKK tarafındaki örgütler tarafından da denenmişti. Sorun ekmek dağıtmak değil, bunu şehirdeki diğer faaliyetlerle uyumsuz, plansız yapmaktır. Sorun herhangi bir konuda farklı düşünmek değil, yalan söylemektir" demişti.Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, söz konuyu benzetmeyi kabul etmesinin mümkün olmadığını söyledi.

Fatma Şahin, Erdoğan'ın CHP'li belediyeler için yaptığı FETÖ ve PKK benzetmesine karşı çıktı

"BÖYLE BİR İFADEYİ DOĞRU BULMUYORUM"

Yavuz Oğhan'la Bidebunudinle programına konuk olan Şahin, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: "Halkın oyuyla seçilmiş belediye başkanlarımız. Yol ve yöntemlerimiz farklı olsa da oturulur konuşulur. Ki zaten söylendiğinde de böyle bir benetme üzerinden gidilmedi, genelleştirme üzerinden gidildi. Çok bilmiyorum ama böyle bir ifadeyi doğru bulmuyorum."

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Adet Öncesi Gerginlik Sendromu (Premenstruel Sendrom) Kayseri'de bir apartmanın içine sıvı madde sürülme olayı çözüldü Bakan Albayrak müjdeyi verdi KYK YURDUNDA CANLI YAYINDA SKANDAL

Bakmadan Geçme!

KAPAT
Bebek Yatağı Alırken Nelere Dikkat Edilir?