Arabistan'dan getirilen vatandaş şikayet etti

15614 izlenme29 Nisan 2020
Reklamlar
Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye getirilen 252 Türk vatandaşı,14 gün karantinada kalacakları Bursa'daki iki öğrenci yurduna yerleştirildi. Ramazan ayını ve bayramı ülkelerinde geçirebilmeleri için devletin maddi manevi tüm imkanlarını seferber ederek yurda getirdiği vatandaşlardan biri, "Hiçbir şey göründüğü gibi değil. Rezillik, başka bir şey demiyorum" diyerek tepki gösterdi. Yolcu, tepkisini neye istinaden verdiğini belirtmezken tepkinin mola verilmemesiyle bir alakası olduğu düşünüldü.

Dünya genelinde etkili olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yurt dışında 59 ülkede yaşayan vatandaşların, ramazan ayı ve bayramı ülkelerinde geçirmeleri amacıyla başlatılan tahliye çalışmaları yoğun şekilde devam ediyor. Türkiye'ye getirilen vatandaşlar, koronavirüs tedbirleri kapsamında sağlık kontrolleri yapılan önceden belirlenen öğrenci yurtlarında tüm ihtiyaçları yine devlet görevlileri tarafından karşılanarak 14 gün karantina altına alınıyor.


TEK TEK SAĞLIK KONTROLÜNDEN GEÇTİLER

Yurt dışından tahliye çalışmaları kapsamında bu gece saat 22.00 sıralarında Suudi Arabistan'dan Bursa'ya getirilen 252 Türk vatandaşından 125'i Nilüfer ilçesinde Mehmed Zahid Kotku yurduna, 127'si ise İnegöl'deki Şirin Hatun Yurdu'na yerleştirildi. Toplam 10 otobüsle Bursa'ya getirilen vatandaşlar, ellerinde valizleriyle sıraya girerek tek tek sağlık kontrolünden geçirildi. Polis ekiplerinin geniş güvenlik önlemleri altında yurtlara yerleştirilen 252 Türk vatandaşı, 14 gün boyunca gözetim altında tutulacak. Karantina yurtlarında, Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkililerinin yanı sıra Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda görevli sosyolog ve psikologlar da vatandaşlara destek sunacak.


"DEVLETİMİZDEN ALLAH RAZI OLSUN"

Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye getirildiği için emeği geçenlere teşekkür eden Mehmet Lamba, "Devletimizden Allah razı olsun. Arabistan'dan geliyoruz. Devletimiz büyük, her zaman için büyük. Herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Yolda mola verselerdi iyi olurdu. Güvenliğimiz için mola vermediler. Daha önce kaçanlar olmuş. O yüzden mola vermediler. Ama devletimiz büyük. Teşekkür ediyoruz" dedi.


"REZİLLİK, BAŞKA BİR ŞEY DEMİYORUM"

Yolculuk boyunca mola verilmediği için öfkelendiği düşünülen bir vatandaş ise, "Hiçbir şey görüldüğü gibi değil. Rezillik, başka bir şey demiyorum" ifadelerini kullandı.

Arabistan'dan getirilen vatandaş, mola verilmediği için öfkelendi: Rezillik, hiçbir şey göründüğü gibi değil

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yüzen tabutlar, büyük paniğe neden oldu Fatma Şahin Cumhurbaşkanı'yla ters düşen sözlerini düzeltti Cumhurbaşkanı Erdoğan, madde madde tek tek sıraladı! Sıtma ilacıyla koronavirüsü tedavi eden Fransız doktora ölüm tehditleri yağıyor

Bakmadan Geçme!

KAPAT
1,5 LİRALIK EKMEĞİ 5 LİRAYA SATTILAR